Elektrocentrály

S prodejem elektrocentrál máme více než 15 let zkušeností, pomohli jsme vybrat vhodný typ již stovkám zákazníků. Specializujeme se na kvalitní elektrocentrály s dlouhou životností a spolehlivostí. Elektrocentrála je vybavena kvalitním motorem Honda nebo Briggs Stratton. K dodávaným elektrocentrálám poskytujeme záruční i pozáruční servis. K výběru vhodné elektrocentrály nabízíme také test výkonu.

Elektrocentrály, které jsou někdy také pojmenované jako záložní zdroje, nezávislé agregáty nebo přenosné zdroje energie, jsou vhodné jako mobilní zdroj energie pro pohon nářadí a strojů při práci. Elektrocentrála se také používá k zapojení běžných spotřebičů - rádia, chladničky, topení nebo osvětlení.  Pokud je elektrocentrála vybavena regulací AVR je možné ji použít také jako záložní zdroj pro počítače a jinou citlivou elektroniku. Elektrocentrály využijete zejména na stavbách, na chatách, v rekreačních oblastech nebo na jiných místech mimo dosah infrastruktury. V domácnosti slouží elektrocentrála zároveň jako náhradní zdroj energie při neočekávaných výpadcích elektrického proudu. Jako náhradní zdroje energie je lze využít též v provozech, kde případný výpadek proudu může způsobit nenahraditelné finanční a další ztráty - výrobní podniky, administrativní budovy, nemocnice, elektrocentrály však nalézají uplatnění i v dopravě, telekomunikacích atd. Elektrická výbava odpovídá normám platným v ČR. 

Elektrocentrála (agregát) může být dle typu spalovacího motoru naftový agregát či dieselový agregát nebo benzínový agregát. Benzínové elektrocentrály (benzínové agregáty) jsou zpravidla vybaveny čtyřtaktními motory. Tyto motory mají v porovnání s dvoutaktními větší životnost, tišší chod a nevyžadují přidávání oleje do paliva. Jako palivo se v benzínových elektrocentrálách používá nejběžnější typ benzínu Natural 95. Dále je možné vybírat elektrocentrály jednofázové a třífázové, s ručním nebo elektrickým startem motoru. Jsou dostupné též elektrocentrály se svářecími invertory, jež jsou určeny pro aplikace, kde je nutné provádění svářecích prací bez dostupnosti elektrické energie z rozvodné sítě a současně přítomnost stabilního a spolehlivého jednofázového i třífázového zdroje elektrické energie.

Elektrocentrálu je možné dovybavit automatickým startem (ATS). Elektrocentrála vybavena ATS má tu výhodu, že při výpadku elektrické energie se během několika vteřin sama nastartuje a přepojí zdroj sítě na elektrocentrálu.

Elektrocentrály s připojením ke kardanové hřídeli lze využít v zemědělství, pro stavebnictví a veškeré aplikace, kde potřebujete dodávky elektrické energie nezávisle na distribuční síti a je k dispozici mechanizace se standardizovaným kardanovým spojením (např. traktor). 

Elektrocentrály Europower a Medved jsou určeny díky vysoké kvalitě a robustní konstrukci pro profesionální využití. Volitelně lze k elektrocentrálám dokoupit příslušenství, jako je podvozek, počítadlo motohodin, větší přídavné nádrže, horní kapotáž a další produkty.


Nejlevnější Nejdražší Nejprodávanější Dle hodnocení

Žádné produkty

Nejnovější

Žádné produkty

Porovnat: 0